Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona   02
                           

Kuba "Kyuba" BujakowskiJOOWOOD „ODDAJE” ŚRODEK EUROPY
JoWooD Productions Software i Koch Media podpisali kilka dni temu umowę na mocy, której ta druga firma stanie się oficjalnym dystrybutorem między innymi takich gier jak: Gothic 2, SpellForce, Soldner: Secret Wars czy Gorky Zero na terenie: Wielkiej Brytanii (przypominam, że JoWooD wydał tam Gothic 2 z prawie 2 miesięcznym opóźnieniem) oraz we Włoszech, Australii, Niemczech, Szwajcarii. Posunięcie JooWooD wydaje się co najmniej dziwne. W Europie Środkowej gry rozchodzą się najlepiej w całym „Starym Kontynencie”, dlaczego w takim razie chłopaki postanowili oddać tak dochodowy kawał terenu? Chociaż, jakby się tak zastanowić to nikt oprócz przedstawicieli obydwu firm nie wie jak brzmiała treść owej umowy :). Może JoWooD na tym też zyska? Więcej info znajdziecie na oficjalnej stronie JooWooD Productions.

Mózg, Mózg.......

HELL FORCES
Eksperymentując z alternatywnymi rodzajami energii, biomechanik Alfred Cole odkrył sposób na oddzielenie duszy od ludzkiego ciała i użycia jej jako surowiec energetyczny. Niestety miało to swoje złe strony. Bezduszne ciała zaczęły się zamieniać w zombie i „opanowywać” pobliskie tereny. Co więcej, w jedno z takich ciał wstąpił demon Baphomet, który jako swój główny cel postanowił stworzenie bram dla Lucyfera. Jak łatwo się domyślić twoim celem jest uratowanie świata i oczyszczenie go z wszelkich zombiaków i wyznawców Szatana. Typówka, można by rzec. W ukończeniu twojej misji pomoże ci ponad 24 rodzajów broni oraz gadżetów. W HELL HEROES będziemy mogli współpracować, bądź porozmawiać z 45 NPCami i przejść ok. 15 wciągających i długich misji a na samym końcu dopaść samego Baphometa. Oprócz tych wszystkich atrakcji twórcy gry obiecują nam „piekielnie dobrą” grafikę i nie gorszy od niej soundtrack.

No, no reklama „Imperialistycznej Coca-Coli” w Rosji :)

TOP 10 AUSTRALIA
Dla odmiany zamiast ulubionych produktów Amerykanów prezentuję wam listę najchętniej kupowanych gier w Australii w kwietniu.
1. Tom Clancy’s Splinter Cell Pandora Tomorrow (Xbox)
2. The Sims Deluxe (PC/MAC)
3. Need For Speed Underground (PlayStation 2)
4. SOCOM 2 (PlayStation 2)
5. Simpsons Hit & Run (PlayStation 2)
6. Grand Theft Auto Vice City (PlayStation 2)
7. Grand Theft Auto Double Pack (Xbox)
8. SOCOM: U.S. Navy Seals (PlayStation 2)
9. The Sims Superstar (PC/MAC)
10. Battlefield Vietnam (PC/MAC)
Jak widać w “kraju Aborygenów” konsole także wyraźnie żądzą nad blaszakami. Nihli novi...

Co by tu dziś z rana zbombardować?

DEUTSCHLAND UBER ALLES
Źródło: Wirtualne Imperium Gier Do tej pory w zakazywaniu wydawania różnych gier przodowały głównie Chiny, ale najwyraźniej nasi zachodni sąsiedzi również zaczynają się w tym wprawiać. Otóż na niemieckim rynku na razie wstrzymana została sprzedaż gry Far Cry. Zamknięto również tamtejszą oficjalną stronę gry, a wszystko przez to, że w sklepach pojawiła się wersja amerykańska i brytyjska. Widać tamtejsi gracze nie mogli się doczekać krajowej premiery. Wszystko wróci do normy, gdy pojawi się niemiecka wersja tej gry.

FACE OF MANKIND
FACE OF MANKIND będzie MMORPGiem osadzonym w przyszłościowym świecie rządzonym przez maszyny oraz graczy. Akcja gry toczyć się będzie w 24 wieku. O samej fauble jak na razie nie wiele wiadomo ale pewnym jest, że w grze każdy będzie jakoś związany z fabułą. Chłopaki z Duplex Systems chwalą w swojej najnowszej produkcji przede wszystkim bardzo intuicyjny i łatwy w obsłudze interface, dzięki któremu zasady gry opanujemy w ciągu kilku minut. Niewątpliwą zaletą FACE OF MANKIND będzie z pewnością możliwość dołączenia się do 10 organizacji występujących w grze. Dołączenie się do jakiejś organizacji będzie bardzo trudne, ale korzyści płynące z członkostwa będą rekompensować wszystko to przez co przejść musieliśmy. Dzięki organizacjom będzie można stać „ponad prawem” rozkazywać innymi graczami czy prowadzić dochodowe, beztroskie życie. A jeśli znudzi nam się życie bogacza będziemy mogli zawsze założyć naszą własną gildie czy zająć się kupiectwem. Dodatkowe wrażenie z gry zapewni nam „powalający na kolana” silnik graficzny.
THE MOSCOW RUSH
Byłeś kiedyś w Moskwie? Nie? Tak myślałem, a nawet jeśli byłeś to z pewnością przejażdżka zwykła taksówką nie dostarczyła ci specjalnych wrażeń. Teraz masz szansę poznać Moskwę dokładniej i od zupełnie innej strony w niesamowitej grze THE MOSCOW RUSH... Tak głoszą pierwsze słowa reklamujące grę. A jak będzie naprawdę? Przyznać trzeba, że podobnie. W gierce wcielimy się w postać zwykłego mieszkańca stolicy Rosji, który jedyne co kocha w życiu to samochody. Marzy mu się wspaniała fura i kupa kasy i wydaje się, że przyszedł najwyższy czas na spełnienie marzeń. W grze tak jak w życiu, sposobów na osiągnięcie celu będzie kilka: będziemy mogli zostać rajdowcem, bądź też dołączyć się do jakiegoś gangu i zostać jego przywódcą. Podczas swojej „przygody” spotkamy ponad 50 niezależnych postaci i będziemy mogli poprowadzić niemalże tyle samo „cztero-kołowców”. THE MOSCOW RUSH będzie oferować przede wszystkim szybką i bardzo wciągającą akcje toczącą się w malowniczej Moskwie. Warto jeszcze dodać, że gra będzie posiadać możliwość gry po Internecie lub w sieci LAN. Premiera w trzecim kwartale 2004 roku.

A tutaj chłopaki sprzedają narkotyki – wyjątkowo tanio

TRIBES I TRIBES 2 ZA FRIKO
Z tak dziwną kampanią promocyjną to ja się jeszcze nie spotkałem. Firma Vivendi Universal Games w celu rozpromowania swoich najnowszych produktów postanowiła udostępnić graczom za darmo obydwie część STARSIGE TRIBES. Gry będzie można zdobyć na dwa sposoby. Jednym z nich będzie po prostu zassanie TRIBES’ów z sieci (z serwerów File Planet) lub zakup czerwcowy numer magazynu Computer Gaming World, na którego cover CD znajdą się wyżej wspomniane gierki. Kto wie, może taka forma promocji zwiększy popularność „plemion” wśród graczy i w Polsce ludzie wreszcie zaczną w to grać?

Whazuup Doc?

KOLEJNE SCREENY Z RESTRICTED AREA
Standardowo, jako zaprzyjaźniony e-zin twórców gry RESTRICTED AREA, prezentujemy wam najnowsze, ekskluzywne screeny z tejże gry. Przypominam, że wywiad z twórcami RA, możecie znaleźć w SS-NG#17.

EVIL GENIUS
Czas na nieco nietypową strategię. Jesteś chorym, psychopatycznym i niedowartościowanym doktorkiem, którego wywali z pracy. Schroniłeś się w swoim tajnym laboratorium. A twój cel jest „bardzo” prosty: udowodnić, że jesteś geniuszem i przejąć kontrolę nad Ziemią. Proste nieprawdaż? EAVIL GENIUS będzie RTSem jakiego podobno jeszcze nie było, przynajmniej tak twierdzą twórcy. Podstawą gry będzie opanowanie 5 najważniejszych elementów rozgrywki: budowę bazy, walkę w czasie rzeczywistym, szkolenie podwładnych, oraz budowę wynalazków. Dopiero połączenie tych wszystkich czynników doprowadzi nas do zwycięstwa. Gra będzie oferowała rozgrywkę w czasie rzeczywistym oraz na tury. Przez większość czasu będziemy po prosty rozbudowywali naszą bazę i odpierali ataki przeciwników. A jeśli już o przeciwnikach mowa to będą nimi między innymi: agenci FBI, gliniarze, najemnicy, inni chorzy naukowcy i cała banda reporterów. Do przejścia będzie ponad 20 misji a wśród nich tak pokręcone jak kradzież wieży Eiffela czy gwiaz filmów porno. Premiera nie została jeszcze podana.

Boooom! Kocham dźwięk łamiącego się żelaza... ahhh :)

GRA NA FILMIE
Żródło: Wirtualne Imperium Gier
W zeszłym roku firma SCi, znana bardziej z serii Carmageddon, wydała na pecety i konsole grę The Great Escape, opartą na sławnym filmie pod tym samym tytułem, powstałym w 1960 roku. Jednak najwyraźniej nie będzie to jedyna produkcja oparta na obrazie kinowym, bowiem parę dni temu w amerykańskim Biurze Patentowym firma zarejestrowała nazwę Jason And The Argonauts (Jazon i Argonauci). Jak wiadomo w 1963 roku, powstał film pod tym samym tytułem, bazujący na greckiej legendzie. Rejestracji nazwy dokonano 24 marca tego roku. Miejmy nadzieję, że powstanie z tego interesująca gra.

MICROSOFT I BIOWARE
Informacje te nie są jeszcze do końca potwierdzone, lecz wszystkie znaki na Ziemi i niebie wskazują na to że MS zamierza przejąć słynne kanadyjskie studio BioWare. Mówi się, że Bill miał ogłosić „przejęcie władzy nad BioWare” podczas zbliżających się targów growych E3. Jeśli owa wiadomość jest prawdą to przyznać trzeba, iż BioWare jest chyba jak dotąd najbardziej prestiżową i dochodową jaką „pochłonął” Microsoft. Firma Gates’a posiada jak dotąd prawa do takich teamów developerskich jak: Rare, Accolade, Bungie czy FASA. Chłopaki z BW, producenci między innymi: BALDURS GATE, NEVERWINTER NIGHTS czy KNIGHTS OF THE OLD REPUBLIC nie chcą publicznie komentować tej pogłoski.


Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona   02