Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona   04
                          
XBOX
Doom3 Xbox
Nadchodzący na Xboxa Doom 3 będzie obsługiwał tryb cooperative za pośrednictwem LIVE 3.0 [Tsunami] jak i multiplayer dla 4 osób. Trochę mało. O split screenie możemy zapomnieć, ale za to gra powinna dostać się w nasze łapska już pod koniec bieżącego roku.

Mortyr 2
Jaskółki donoszą, że prócz Painkillera, w wersji na czarną konsolkę pojawi się także inny, polski shooter FPP - Mortyr 2. Znowu będziemy bili Niemca, a i podróż do przyszłości jest więcej niż pewna. A jak potoczą się losy gameplay’u na konsoli? Tego nam jaskółki nie zdradziły. Głupie afrykańskie ptaki…Dooom 3

FarCry Instincts
Dopiero, co na PC pojawiła się ta świetna gra a już przebąkuje się o wersji konsolowej (pod nieco zmienionym tytułem). Oczywiście jedynie Xbox będzie w stanie to pociągnąć, w co i tak niektórzy nie uwierzą, póki nie zobaczą. Przemodelowana tu i tam wyspa, nowe tryby rozgrywki – zapowiada się sssmacznie.

Tańszy Xbox
Począwszy od pierwszego dnia kwietnia konsolka Gates’a kosztuje już 149 dolcuff. Równocześnie potaniało także wiele znanych growych tytułów, a Microsoft wystartował z nową kolekcją Platyny nazwaną „Rodzinną” w składzie: Finding Nemo i Harry Potter and the Chamber of Secrets.

KOF

Bebechy Xbox2?
Na sieci pojawił się tajemniczy schemacik, „niby” przedstawiający budowę Xboxa2. I co z niego wynika? Najprawdopodobniej Zenon - TFU! - Xenon (robocza nazwa) będzie napędzany trzema aIBieMowskimi procesorami bazowanych na architekturze PowerPC 976 i opartymi na technologii 65nm. Każdy taki układ potrafi przetworzyć na raz dwa wątki, czyli w sumie sześć. Za chipsem graficzny odpowiada ATI, a będzie on miał (prócz olbrzymiej wydajności) nawet do 10 mega pamięci DRAM służącej za frame buffer. Kość ma być pełni kompatybilna z DX9 oraz DX10. Dodatkowo na schemacie uwzględniono HDD, którego Xbox jak wiadomo mieć nie będzie… Opcja?

PS2
Sega oczopląs
SEGA zapowiedziała nową grę wykorzystującą EyeToy – Sega Superstars, nad którym to tytułem pracuje znany wszystkim doskonale zespół Sonic Team. Po pierwszych obrazkach rzuconych w odmęty Internetu możemy wnioskować, że w gierce spotkamy wiele Segowych postaci z innych gier. Super - nie ma to jak pojechać po wątrobie jakiemuś zawodnikowi z Virtua Fighter, albo strzelić zombiaka z HOTD z piąchy prosto między oczy…

CAPCOM? Naturlish!
Panowie, którzy zasłynęli serią Street Fighter szykują nam Okami – grę określaną mianem „nature-adventure”. Wcielimy się tutaj w bohatera o kształtach wilka, mającego przywrócić spokój w przyrodzie (lub coś w ten deseń). Grafa stylizowana na komiksową (kontury zaznaczone grubą, czarną kreską) nie wygląda póki co zniewalająco, głównym atutem gry może za to być jej oryginalność.

Justin Throusersnake w GTA: San Andreas
W nowej odsłonie Grand Theft Auto (premiera w okolicach października) obok takiego powiedzmy 50centa zagra i zaśpiewa też Justin Timberlake. Śmiać się czy płakać? Nie wiem – ja osobiście do złotego chłopca z N’sync nic nie mam (hehe). Acha – w grę będzie można popykać przez Internet. It feels like something’s heating up…

Małe, żółte ludziki…
Japończycy to jednak dziwny naród. Ostatnio na przykład przebąkuje się u nich o grze Densha de GO! Final, gdzie wcielimy się w rolę maszynisty „żółtego” pociągu, a także o symulatorze kucharza (trzaskanie potraw na czas i zamówienie) pt. Yoshinova. Khem, khem.

Metroid Prime

KOF: 3D
SNK / Playmore postanowiło przenieść w trzeci wymiar serię King of Fighters. Maximum Impact (taki ma podtytuł) zawierał będzie masę postaci z poprzednich gier (ile to już części?), chociaż mam odczucie, że główne skrzypce zagra tutaj nowa krew – na trailerze dostępnym w sieci nie widać żadnego (!!!) znanego wojownika (są oni za to na screenach). Stara gwardia odchodzi w niebyt? Ciekawe.

Gamecube


Paper Mario 2

Wycinanka
Na NGC szykowana jest kontynuacja jednego z bardziej zakręconych i ciekawych RPG z Marianem w roli głównej – Paper Mario 2. Ponownie poruszać się będziemy po ślicznym, trójwymiarowym świecie postaciami „wyciętymi z kartonu”. Przypominam, że pierwsza część gry wyszła na N64.

Metroid Prime 2
Na Kostkę uderzy także druga część najśliczniejszej strzelaniny FPP na tą konsolkę. Z najważniejszych rzeczy w Metroid Prime 2: Echoes, bo o tymże tytule naturalnie tutaj mowa, wymieniłbym tryb multiplayer (również split screen), co w połączeniu z Warp Pipe’m (programie homebrew umożliwiający grę przez Internet symulując połączenie LINK) powinno dostarczyć nam sporo radochy z obcowania z żywym przeciwnikiem.

Cube Wars
GameBoyowoAdvance’owe Advance Wars zapuka do czytników NGC pod nazwą Cube Wars. O ile jednak wersja na kieszonsolkę jest RTS’em turowym, na kostkę dostaniemy grę w real time. No i wszystko oczywiście w pełnym 3D. Obrazków brak.

Widoczny „Dżo” tu
Viewtiful Joe 2 (NGC, PS2) uderzy już niedługo, wraz z nową grywalną postacią – Sylvią. Cała wataha „świeżych” przeciwników i ciosów, tryb multiplayer (kooperacja), plus nowe, czaderskie lokacje (a jak!). No i w neciku znaleźć można już screeny z „widocznym” w grze Dante’m z DMC – chyba nie muszę tego komentować...

Szorty: EA pracuje nad kontynuacją NFS: Underground; Godzilla ponownie zaatakuje, tym razem Xbox i PS2; Urbz konkurencją dla leciwych Sims’ów; Hitman trzy już „zakontraktowany” na półkach sklepów; Wszystkie 2D części Mortal Kombat w serii klasyki na wszystkie NextGeny; Guilty Gear XX już niedługo na Czarną Skrzynkę; Blinx 2 w produkcji; No i wreszcie – już na jesieni czeka nas nowy Colin McRae (Xbox, PS2)!


Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona   04